....... a než se dostanete na pasení k nám, zkuste si to zatím sami, ať vidíte, jaké je to fuška pro jednoho pesana......

jak pást ovečky-shaun the sheep


12.-13.7.2008
Zkoušky a školení ZVOP a ZPOP1 pro kraťandy a welsh corgi / herding tests for smoothies and welsh corgi Poprvé jsme u nás na statku uspořádali zkoušky v pasení. Ke zkouškám se sjelo celkem 26 psů (a další nepočítaní jen na návštěvu, pokoukání a jako doprovod) I když byly zkoušky vyhlášeny jen pro welsh corgi a krátkosrsté kolie, nakonec přece jen dorazilo i pár border kolií, které skládaly především zkoušku ZPOP1. Počasí nám přálo - nepršelo ani nebylo horko, vládla všeobecná pohoda a  jídla a pití byl dostatek pro všechny. Kuba, Jana a Honza se starali o občerstvení a Kuba občas vypomáhal také u oveček. Největší část práce  u oveček odvedl Bořík Šimek, který fungoval nejen jako pomocník, ale hlavně jako trenér. Také pan rozhodčí Škůrek si za celý den moc neodpočinul. Posuzoval, vedl školení a pomáhal při vedení pejsanů. Dík patří také MVDr. Vítkovi Dokoupilovi, který od pátku až do neděle dohlížel jak na ovečky, tak na pejsky.
Podle ohlasů se u nás lidem líbilo a to nás těší ze všeho nejvíc.
11.5.2008
Sraz Létajících uší / meeting of Flying Ears V neděli 11.5. zveme všechny naše psí dětičky na rodinné setkání na statku v Martínkovicích. Podíváme se, jak nám kdo vyrostl, probereme zážitky s našima pesanama, podíváme se, kdo co už umí a uděláme si společný výlet do skal. Srdečně zveme všechny rodinné příslušníky - taťku Dejdyho, babičku Baylu a babičku Celine, i prababičku Beebu. A samozřejmě jsou zvané i spřátelené kraťandy, které si chtějí pohrát v kolektivu a páníky zvědavé na zkušenosti a zážitky páníků kolegů :-)) . Sraz je plánován na cca 10.00 hodin.